gazete-kadikoy

08.02.2019

gazete-kadikoy-haber

Gazete Kadıköy

kadikoy-gazetesi

08.02.2019

Kadıköy'de Kış Sanat Festivali Başlıyor

Türkiye Gençlik Akademisi Kadıköy Belediyesi desteğiyle sanatla sosyal sorumluluğu birleştiren Kış Sanat Festivali’ni başlatıyor. Barış Manço Kültür Merkezi’nde 9-10 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek olan festivalde Tiyatro Mundus’un Dört Mevsim ve Bulut Fabrikası oyunları ve Yaratıcı Drama Atölyesi ile destek veriyor.

Kadıköy Gazetesi

Devamı
7-24-kultur-sanat

07.02.2019

Kadıköy'de Kış Sanat Festivali Başlıyor

İki gün sürecek olan Kadıköy Kış Sanat Festivali başlıyor. Kadıköy Marış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan festivalde, müzik, dans, söyleşi ve çeşitli atölyeler yer alıyor. Tiyatro Mundus’un Dört Mevsim ve Bulut Fabrikası oyunları ve Yaratıcı Drama Atölyesi ile destek verdiği etkinliğin biletlerine Mobilet üzerinden ulaşılıyor.

7/24 Kültür Sanat

Devamı
cumhuriyet

07.02.2019

Kadıköy’de Kış Sanat Festivali

Türkiye Gençlik Akademisi, Kadıköy Belediyesi desteğiyle sanatla sosyal sorumluluğu birleştiren Kış Sanat Festivali’ni başlatıyor. Tiyatro Mundus’un Dört Mevsim ve Bulut Fabrikası oyunlarının yanı sıra Yaratıcı Drama Atölyesi ile destek verdiği etkinliğin biletlerine Mobilet üzerinden ulaşılıyor.

Cumhuriyet Gazetesi

Devamı
gercek-gundem

06.02.2019

Kadıköy'de Kış Sanat Festivali Başlıyor

Türkiye Gençlik Akademisi, Kadıköy Belediyesi desteğiyle sanatla sosyal sorumluluğu birleştiren Kış Sanat Festivali’ni başlatıyor. Barış Manço Kültür Merkezi’nde 9-10 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek olan festivalde Tiyatro Mundus’un Dört Mevsim ve Bulut Fabrikası oyunları ve Yaratıcı Drama Atölyesi ile destek veriyor.

Gerçek Gündem

Devamı
kadikoy-life

06.02.2019

Kadıköy'de Kış Sanat Festivali

Türkiye Gençlik Akademisi, bu yıl da üçüncü kez Kadıköy Belediyesi ile el ele vererek Kış Sanat Festivali’ni başlatıyor. Barış Manço Kültür Merkezi’nde 9-10 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek olan festivalde Tiyatro Mundus’un Dört Mevsim ve Bulut Fabrikası oyunları ve Yaratıcı Drama Atölyesi ile destek veriyor.

Kadıköy Life

Devamı
murekkep-haber

06.02.2019

Kadıköy'de Kış Sanat Festivali Başlıyor

Türkiye Gençlik Akademisi, Kadıköy Belediyesi desteğiyle sanatla sosyal sorumluluğu birleştiren Kış Sanat Festivali’ni başlatıyor. Tiyatro Mundus’un Dört Mevsim ve Bulut Fabrikası oyunları ve Yaratıcı Drama Atölyesi ile destek verdiği etkinliğin biletlerine Mobilet üzerinden ulaşılıyor.

Mürekkep Haber

Devamı
tiyatro-dergisi

12.12.2018

Mundus’la "Dört Mevsim" Aşk ve Savaş

Mevsimlerin değişerek aktığı, oyunu izleyen herkesin bir biçimde kendi ilişkilerine de yer bulabileceği dağ evidir sahne. Kadınla erkeğin aslında saltık aşk arayışıdır sahneden seyirciye akan, insanoğlunun tarihsel çatışması da diyebiliriz buna bir an için.

Sadık Aslankara

Devamı
tiyatro-dergisi

12.12.2018

Tiyatroyla "Bulut Fabrikası" Kurmak

Özetle "bulut üzeri" ya da "bulut içre" bir oyun olduğu öne sürülebilir Bulut Fabrikası’nın. Daha açığı masalsı, düşsü biçemle yoğrulmuş sıçramalı anlatımla kendini gösteren alçakgönüllü bir sahne plastiği. Çocuklukla, gençlikle hemhal edilmiş "büyü oyunu" da diyebiliriz buna.

Sadık Aslankara

Devamı
aksam-cumartesi

10.11.2018

aksam-haber

Sibel Ateş Yengin

milliyet-sanat

20.10.2018

Bisiklet Benim Çıkışım Oldu

Yazar Gökhan Kutluer'in Bulut Fabrikası isimli öykü kitabı tiyatroya uyarlandı. Gerçek bir bisiklet tutkunu olan Kutluer ile hem öyküleri, hem bu sevdası hem de tiyatro uyarlaması üzerine bir röportaj gerçekleştirdik.

İhsan Dindar

Devamı
milliyet-sanat

04.10.2018

Tiyatrolarda Yeni Dönem Oyunları

Tiyatro Mundus, Bulut Fabrikası ve Dört Mevsim ile sahnede.

Seçkin Selvi

Devamı
diren-sanat

28.09.2018

Tiyatro Mundus, Arnold Wesker'in "Dört Mevsim"ini Sahneliyor

Tiyatro Mundus, Arnold Wesker'in yazdığı ve Berrin Cumali'nin çevirisini yaptığı "Dört Mevsim" adlı oyunu Sercan Şekerci rejisi ile Tatavla Sahne ve BiTiyatro Sahnesi'nde sahneliyor.

Sabit Doğan

Devamı
diren-sanat

28.09.2018

Bulut Fabrikası; Çocukluktan Çıkamayanların Hikayesi

Gökhan Kutluer'in Bulut Fabrikası adlı kitabından uyarlanan ve sekiz kısa öyküyü içeren oyunda, çocukluktan kalma tutkuları olan ve bisiklet yaraları geçmemiş insanların keşkelerine, yarım kalmış hikayelerine, tutkularına ve hayallerine değiniliyor.

Sabit Doğan

Devamı