logo-left

Tiyatro Mùndus, 2018’de kuruldu.

Genç ve dinamik kadrosunu 2014-2018 yılları arasında faaliyet gösteren Marmara Drama Topluluğu’ndan alan ekip; kendi kendine yetebilen, tiyatro-eğitim-gelişim üçlemesini misyon edinen bir yapıya sahiptir. Tiyatro Mùndus, sahneye koyduğu eserlerle Türk Tiyatrosu’na, açtığı atölyelerle toplumun gelişimine katkıda bulunmayı hedefler.

Mundus ne demek?
Latince bir isim olan Mundus kelimesi temiz, düzenli, zarif anlamlarına gelirken; Mùndus şeklindeki yazılışı ise evren ve insanlık demektir.

Neden Mundus’u seçtik?
Mundus yalnızca bir tiyatro değil; bir ev, bir ailedir.

Bu aile sınırsız güzel insanları içinde barındırdığı gibi, sınırsız güzel insanlara da kapısını her daim açmaktadır. Mundus’un barındırdığı anlamlar, bu ailenin kendine özgü mütevazı kurallarıdır. İcra edilen sanatın, seyircilerimiz gibi zarif görünmesine özen gösterirken; bizler de sahneyi yuvamız olarak görürüz.

Sahneye koyduğumuz eserlerde evrenselliği misyon edinip tüm insanlığa ulaşmayı arzuladığımızdan dolayı Mùndus ile anılmaya sıcak baktık.

Vizyonumuz; yazar, tür ve tarz ayırt etmeden tiyatro sanatını hak ettiği en iyi şekilde izleyicisi ile buluşturmak.

Misyonumuz; yerli ve yabancı her türlü kaynaktan faydalanıp kendi kendine yeterken yarattığı iç dinamizmi koruyarak Türk Tiyatrosu'na katkıda bulunmak ve atölye programlarıyla bireylerin gelişimine fayda sağlamak.

logo-right